×

Ostrzeżenie

Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu..
od-pola-do-stolu

Produkcja roślinna

Produkcja roślinna
 
Produkcja roślinna

Produkcja zwierzęca

Produkcja zwierzęca
 

Przetwórstwo

Przetwórstwo
 

Handel

Handel
 
Ziarno

Spółdzielcza Agrofirma Witkowo

prezesSpółdzielcza Agrofirma Witkowo jest producentem wysokojakościowej żywności a zarazem jednym z największych w kraju gospodarstw rolnych.
W swojej działalności Spółdzielnia kieruje się zasadą „od pola do stołu”. Agrofirma ukierunkowana jest na produkcję w cyklu zamkniętym: plony ze swoich pól i łąk przeznacza na produkcję pasz dla zwierząt z własnej hodowli, z nich zaś wytwarza we własnej przetwórni mięsnej produkty, które własnym transportem dostarcza do rozbudowanej sieci własnych sklepów mięsnych i hurtowni.

Spółdzielcza Agrofirma Witkowo powstała w 1950 roku jako Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna. Siedziba Spółdzielni mieści się w miejscowości Witkowo Pierwsze gmina Stargard Szczeciński. Obecnie Agrofirma Witkowo zrzesza około 1500 członków.

W skład Spółdzielni wchodzi 6 Zakładów Rolnych: Witkowo, Przewłoki, Reńsko, Stargard, Bralęcin, Rzeplino ( posiadających dodatkowo filie ), Mieszalnia Pasz w Kolinie, Przetwórnia Mięsa i Drobiu, Baza Transportu, Zakład Handlu, Tartak oraz jednostka centralna Biuro Zarządu. Agrofirma Witkowo gospodaruje na ponad 12,8 tys. ha. Priorytetem produkcji roślinnej jest dostarczenie najwyższej jakości pasz dla bardzo rozwiniętej produkcji zwierzęcej. Spółdzielnia uprawia zboża, rzepak, kukurydzę na kiszonkę, buraki cukrowe oraz użytkuje ponad 3.000 ha trwałych łąk i pastwisk.

Agrofirma posiada rozbudowany w ostatnich latach kompleks magazynowo suszarniczy wraz z dwoma liniami produkcji pasz treściwych. Specjalistyczne samochody Bazy Transportu dowożą mieszanki na fermy. Potencjał ten pozwala spółdzielcom z Witkowa utrzymywać niemal 5.000 szt bydła mlecznego HF i prawie 4.500 szt bydła mięsnego w 6 czystych rasach. Spółdzielnia produkuje także około 53.000 szt tuczników, 4,6 mln szt drobiu rzeźnego, 42 mln jaj konsumpcyjnych rocznie a spółdzielcza wylęgarnia drobiu produkuje rocznie ponad 4,6 mln szt piskląt na brojlera.

Cała produkcja pasz Spółdzielczej Mieszalni w Kolinie trafia na własne fermy hodowlane, które wykorzystują pasze treściwe wyprodukowane wyłącznie w Spółdzielni. Dział produkcji zwierzęcej cały wyprodukowany żywiec o masie niemal 17 tys. ton przekazuje do kompletnie zmodernizowanego w latach 2006-2008 własnego zakładu mięsnego, który przerabia go na ponad 130 asortymentów mięs i wędlin, które następnie własnym transportem chłodniczym trafiają do należących do Agrofirmy sklepów i hurtowni. Dzięki temu Klienci Witkowskich sklepów mają unikalną szansę zakupu mięsa, wędlin, drobiu i jaj bezpośrednio od producenta, który swoim zasięgiem obejmuje cały łańcuch produkcyjny

od-pola-do-stolu

Przez 63 lata swojego istnienia Witkowska Spółdzielnia przechodziła wiele trudnych chwil jednak mając solidne podstawy i prowadząc uczciwą gospodarkę Agrofirma wychodziła zwycięsko z tych prób. Najsolidniejszą podstawą Spółdzielni jest jej Prezes Pan Marian Ilnicki, który nie tylko jest od ponad 55 lat nieprzerwanie wybierany na to stanowisko przez Spółdzielców – co już samo w sobie jest niezwykłym osiągnięciem, ale potrafił On utrzymać Spółdzielnię w niezwykle ciężkich latach 50-tych i 60- tych, następnie niespotykanie ją rozwinąć w latach 70-tych i 80-tych, obronić na początku lat 90-tych oraz zmodernizować i doskonale dopasować do współczesnych realiów wolnorynkowych i dużej konkurencji ze strony unijnych farmerów.

Zarówno Spółdzielnia jak i Prezes Ilnicki od lat otrzymują najwyższe odznaczenia i nagrody a Spółdzielcze bydło na ogólnopolskich wystawach hodowlanych hurtowo zdobywa czempionaty.

Wart podkreślenia jest także fakt, że Spółdzielcza Agrofirma Witkowo pomimo wielu zmian od początku swojego istnienia aż do dnia dzisiejszego jest firmą całkowicie polską a jej właścicielami są wszyscy członkowie Agrofirmy.

FacebookTwitterGoogle Bookmarks

banerek wolowina kulinarna v02

Aktualności

Dotyczy godzin pracy sklepów

23-03-2020

Mimo panującej epidemii koronowirusa wszystkie nasze sklepy oraz stoiska firmowe są otwarte, jedynie pracują w skróconych godzinach. Codziennie do naszych sklepów dostarczamy świeży drób, mięso, wędliny i jaja. Zapraszamy na...

Czytaj więcej

Sprawdź Promocje!

  Obowiązuje w dnia 30.03.2020 r.

Parówki drobiowe  8,57 zł/kg
 Filet św. 12,99  zł/kg
 Porcja ros.  1,99  zł/kg
     

 

 

 

 

rok-zal-module

Polub nas na Facebook'u